Super-ovoce acai berry a maqui berry

Právě teď po zimě stojí za to uvážit, zda by vyčerpaný organismus neposílily některé vyjímečné produktuy. Konkrétně výrobky z ovoce acai berry nebo maqui berry, které mají obě díky svému vyjímečnému složení blahodárné účinky na lidské zdraví. Často se o nich hovoří jako o super-ovoci, a to této skupiny se občas řadí i plody goji (kustovnice čínské). 

Acai berry

Acai Berry ThinAçaí je štíhlá palma, která roste v brazilské oblasti Paraná a Amazonii. Její plody „acai berry“ (nebo assai berry) vzhledem připomínají naše borůvky. V oblasti Amazonie je acai berry velmi oblíbené ovoce. Açaí obsahuje velké množství účinných látek, k nimž patří
především: vitamin C, anthokyanová barviva, vitamin A, vitaminy řady B, minerální látky (mangan, hořčík, fosfor, vápník, draslík, bór, měď, železo, molybden), epikatechin, kyselina galová, protokatechin, kumarin, cyanidin, flavonoidy, kyselinu vanilovou, pelargonin-3-glykosid, nenasycené mastné kyseliny a vitamin E.

Pozoruhodná je především velmi silná antioxidační aktivita díky obsahu vitaminů A, C, E či flavonoidů. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny o nichž je známo, že pomáhají snižovat hladinu „zlého“ cholesterolu. Je doporučována při oslabené imunitě a zvýšené fyzické nebo tělesné zátěži, a také při stresu. Své místo má acai berry i při snižování nadváhy.

[ad name=“aff-acaiberrythin“]

Maqui berry

Maqui berry (Aristotelia chilensis) je tropická palma z deštných pralesů v Chile a jižní Argentině. Plody jsou malé,
fialovo-černé bobule o průměru 4-6 mm velké. Andští indiáni pili nápoje z drcených bobulí a plody byly používány v domorodé medicíně. Právě těmto rostlinám je přisuzováno pozoruhodné zdraví původních obyvatel. Indiáni považují maqui za magické ovoce a přisuzují mu mnoho pozitivních účinků na lidský organismus – především sílu a vytrvalost, kterou po pozření ovoce maqui indiáni disponují.

Plody maqui jsou bohaté na flavonoidy a antokyany, které pomáhají bojovat proti volným kyslíkovým radikálům a neutralizují je – působí jako antioxidanty. Maqui je dokonce doplňkem stravy s největší naměřenou antioxidační hodnotou vůbec a předčí acai berry i kustovnici. Maqui jsou dobrým zdrojem aminokyselin, vitamínů, minerálů a vlákniny. Plody tlumí hlad, často jsou výrobky z maqui používány jako součást dietního režimu na podporu hubnutí. Přípravky s maqui je vhodné užívat cca 1 hodiny před jídlem. Působí velice dobře proti plísním a kožním problémům.

[ad name=“aff-maqui“]
Můžete sledovat příspěvky do diskuse k tomuto příspěvku pomocí RSS 2.0 kanálu.
Můžete zanechat odpověď / trackback ze svého vlastní webu.

Zanechte komentář