Sauna podporuje nejen krásu, ale i imunitu

Odborné stude potvrdily že periodické saunování aktivuje imunologické reakce srdečního a cévního systému. Saunování působí pozitivně na látkovou výměnu a tím účinně předchází chřipkovým infekcím. Technickým výkřikem dneška je bytové infrasauny. Jedno- nebo i dvoumístné saunové infrakomory je totiž možné pohodlně umístit i ve vlastním bytě.

Infrasauna jako dokonalé řešení pro domácí saunování

V infračervené kabině se začnete potit sami od sebe, a to účinkem velmi jemného tepla infračerveného záření typu C. Toto záření má pozitivní dopad na detoxikaci organismu, na prokrvení a na látkovou výměnu. Příjemné teplo je také vhodný prostředek k uvolnění svalstva po sportovních výkonech a trénincích. Efekty saunování jsou široké. Výzkumy dokonce prokázaly, že buňky potních žláz člověka produkují látky, které mají obdobný účinek jako antibiotika a mohou tedy přispět ke zvýšení obranyschopnosti organismu.

Kombinované sauny

Infrasauna SmartInfra suna je rovněž vhodná i pro příznivce sauny, pro kter05é je klasické saunování v horké suché nebo parní komoře nepříjemné nebo příliš horké. Je ovšem možné mít i obojí, tedy saunovou komoru, ve které jsou zdrojem tepla jak klasická saunová kamna tak i infračervený ohřev. Například společnost Aquamarine Spa nabízí elektrické infračervené panely, které je možné instalovat i jako doplňkové vybavení do klasické sauny, a to pro mnoho modelů, jaku ukazuje katalog pro domácí sauny Klafs.  Zdroj infrazáření se u nich realizuje v podobě infračerveného plošného vytápění za vnitřním dřevěným obkladem ze dřeva severské osiky.

Obrázek: Sauna/infrasauna řady Smart, prostorově úsporná o rozměrech 2 x 1,4 m, která může být vytápěna jak elektrickými kamny, tak i infračervnými panely.
Zdroj: AquamarineSpa.cz.

Můžete sledovat příspěvky do diskuse k tomuto příspěvku pomocí RSS 2.0 kanálu.
Můžete zanechat odpověď / trackback ze svého vlastní webu.

Zanechte komentář