S enzymy pro zlepšení kondice

Již delší dobu jsou popsány účinky systémové enzymoterapie na podporu léčby zánětů, otoků včetně hojení pooperačních stavů a na podporu imunity. Právě poslední uvedený efekt může být velmi žádoucí právě v aktuálním období nacházejícího chladného počasí, kdy jsme více ohroženi nemocemi z nachlazení. Na trhu se objevuje řada výrobků, některé z nich patří mezi registrované léky (Wobenzym, Phlogenzym), jiné jsou doplňky stravy (Prevenzym, APO Curenzym).

Léčivý přípravek nebo doplněk stravy?

Výroba, prodej i reklama na oba typy výrobků na našem trhu se řídí odlišnými zákony. Stručně řečeno z této regulace vyplývá, že léčebný účinek je možno deklarovat pouze u léků, zatímco
u doplňků stravy je možno vlastně deklarovat jen jejich neškodnost. Z toho důvodu ani není možné preparáty různých typů ani srovnávat.

Co ovšem nemohou ani výrobci ani prodejci, mohou sami spotřebitelé. Ti si mohou sami srovnat složení, důvěru ve výrobce, určitou záruku, kterou poskytuje registrace jako léčivé látky, třeba s cenou, popřípadě si vyhledat zkušenosti uživatelů v diskusích na webech o zdraví.

[ad name=“intext-bigbox“]

Další informace:

Můžete sledovat příspěvky do diskuse k tomuto příspěvku pomocí RSS 2.0 kanálu.
Můžete zanechat odpověď / trackback ze svého vlastní webu.

Zanechte komentář