Dukanovu dietu popularizují celebrity

Dieta podle francouzského lékaře Pierre Dukana je známa již desetiletí. Tzv. Dukanova dieta je založena na konzumaci bílkovin a na omezení sacharidů. Díky tomuto jednostrannému zaměření má pro toho, kdo ji drží, řadu výhod: není při ní hlad, nemusí se počítat kalorie ani odvažovat porce.

Carol Middleton držela Dukanovu dietu

Dukanova dieta má čtyři fáze:

1. Útočná:
cca 2 až 10 dnů se jedí pouze bílkoviny.
2. Rovnoměrná ztráta: po 5 dnech se střídá období s čistě bílkovinnou stravou se stravou, kde jsou kombinovány bílkoviny a zelenina.
3. Upevňující: Zde ji již povoleno jíst 2x týdně sacharidová jídla a konzumovat některé druhy ovoce.
4. Konečná fáze: Tady je již minimální omezení, 1x týdně by se měla jíst čistě bílkovinná strava, stejně jako ve fázi 1.

Konečná fáze by se měla udržovat už do konce života. Promyšlenější systémy této diety se zaměřují i na individuální jídelníček.

Dukanova dieta má řadu rizik, vyplývající z velké orientace na bílkoviny. Nezanedbatelné jsou i špatné zkušenosti s recidivou obezity. Přesto je stále více populární i mimo svou kolébku – Francii. Pomáhají tomu i celebrity, které tuto dietu držely – patří mezi ně i Jennifer Lopez nebo i Carol Middletonová, matka britské královské nevěsty Kate. Carol  pomocí Dukanovy diety zhubla před královskou svatbou.

nNicméně dietní odborníci stále dávají přednost vyvážené stravě a dostatku pohybu. Zdravotních rizik jednostranné diety si byl vědom i sám Dr. Dukan. Ovšem ze své vlastní lékařské praxe usoudil, že rizika obezity jsou vážnější.

Jídelníček „Dukanova dieta ve 350 receptech“

Dukanova dieta ve 350 receptech (koupit knihu)Dukanova dieta je dnes nejpoužívanější metodou na hubnutí na světě. Pro jejího autora je problém nadváhy prioritně otázkou vztahu mezi potěšením a nechutí. Přibíráme proto, že se jídlem snažíme nahradit potěšení, které nám v jiných sférách života chybí, a
zhubnout zase můžeme pouze tehdy, pokud nám to dělá radost.

To je jedna z hlavních zásad 350 receptů této knihy, kterou postupně upravily a zdokonalily připomínky milionů čtenářů z celého světa. Jednoduché na přípravu, šťavnaté a lehké – takové jsou recepty v této knize…

Pierre Dukan vytvořil dietu, jejíž úspěch je založen na tom, že přesně odpovídá na očekávání a požadavky těch, kteří ji podstupují.
Knižní podoba diety s jídelníčkem podle Pierre Dukana se konečně dočkala také českého vydání, a je možno ji objednat on-line:
> Koupit knihu „Dukanova dieta ve 350 receptech“

[ad name=“intext-bigbox“]

Můžete sledovat příspěvky do diskuse k tomuto příspěvku pomocí RSS 2.0 kanálu.
Můžete zanechat odpověď / trackback ze svého vlastní webu.

Zanechte komentář